Seria wydawnicza Silver Label zawiera szeroki wybór muzyki: jazz, rock, pop, po soul i inne gatunki. Produkowana na standardowej grubości audiofilskim winylu przez kalifornijską tłocznię RTI jest masteringowana na naszym słynnym zaprojektowanym przez Tima de Paravicini systemie. Odkryj nowe brzmienie i poszerz swoje muzyczne horyzonty.


Oznaczenia:   Edycja numerowana  |  / Wydanie 2-płytowe / 3-płytowe  |  Opakowanie kartonowe (box)

B-52s

Amerykańska grupa rockowa powstała w 1976. Zespół zaliczany jest do gatunku alternatywny rock i nowa fala i był pierwszym z szeregu grup powstałych w środowisku muzycznym miasta Athens w Georgii (najsłynniejszym z nich był zespół R.E.M.). Grupa została założona przez pięcioro przyjaciół nie mających żadnego wcześniejszego doświadczenia muzycznego. Grać na instrumentach uczyli się w trakcie tworzenia i nagrywania muzyki. Ich pierwszym, amatorsko nagranym singlem był Rock Lobster, który stał się pierwszym i największym przebojem grupy. Wydany po nim album zawierał ekscentryczną i pełną humoru, taneczna muzykę. Po nieudanym albumie Mezopotamia, grupa poszła w kierunku bardziej elektronicznego brzmienia z umiarkowanym sukcesem. Grupa zaprzestała działalności, gdy jeden z jej członków Ricky Wilson zmarł na AIDS, powróciła jednak do studia w 1989, by nagrać kolejny album, który stał się dla niej największym komercyjnym sukcesem. W 1993 grupa zaśpiewała jedną ze swoich piosenek w filmie Briana Levanta The Flintstones oraz dodatkowo standard Meet the Flintstones.

Cosmic Thing
140g LP

The B-52s
140g LP

Wild Planet
140g LP

Bette Midler

Urodziła się 1 grudnia 1945 roku w Honolulu na Hawajach. Od czasu słynnych występów w nowojorskiej łaźni dla gejów obdarzona pseudonimem Divine Miss M.
Pierwszą nagrodę Grammy otrzymała w 1973 roku za płytę "The Divine Miss M" w kategorii dla debiutującego artysty. Za projekt ten otrzymała także dwie nominacje, w kategoriach Wokalistka i Album Roku. Podczas swojej muzycznej kariery współpraowała z gwiazdami takimi jak The Rolling Stones, Cher, Elton John czy Barry Manilow.


The Divine Miss M
140g LP

The Rose
140g LP

Bill Evans & Jim Hall

Przepiękny album pianisty jazzowego Billa Evansa oraz gitarzysty Jima Halla. Według krytyków Downbeat Magazine to niesamowicie przyjemna i wciągająca muzyka. Wydana pierwotnie w 1962, tutaj w reedycji MoFi Silver Label.


Undercurrent
140g LP

Bobby Darin

Amerykański piosenkarz i kompozytor popowy pochodzenia włoskiego, popularny w latach 50. i 60 XX wieku. Darin śpiewał piosenki w stylu tradycyjnego popu, często znakomicie interpretując standardy muzyki pop.


Love Swings
140g LP

Cyndi Lauper

Amerykańska wokalistka, kompozytorka, producentka i aktorka. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w połowie lat siedemdziesiątych występując w rockowych zespołach: Doc West i Flyer. W tamtych czasach Lauper występowała prawie codziennie w lokalnych klubach, co wpłynęło niekorzystnie na jej struny głosowe. W 1977 Cyndi całkowicie straciła głos. Jednak dzięki nauczycielce śpiewu Katie Agresta, w 1979 Lauper odzyskała głos i wspólnie ze swoim przyjacielem Johnem Turiem założyła grupę Blue Angel.

W 1980 zespół wydał swój debiutancki krążek zatytułowany "Blue Angel". Płyta nie odniosła sukcesu, a Cyndi skoncentrowała się na solowej karierze. Wiosną 1983 wokalistce udało się podpisać kontrakt z Portrait Records, a pod koniec roku Lauper wydała swoją debiutancką, solową płytę pt. "She's So Unusual". Album promował przebojowy singel pt. "Girls Just Want To Have Fun". Singel z tą piosenką dotarł na drugą pozycję na amerykańskiej liście przebojów i szybko zyskał status platynowego krążka (ponad milion sprzedanych egzemplarzy w samych tylko Stanach Zjednoczonych). Nakręcony do singla teledysk stał się jednym z najbardziej kultowych wideoklipów lat osiemdziesiątych i grany był nieprzerwanie przez MTV.


True Colors
140g LP

She's So Unusual
140g LP

Dead Can Dance

Australijska grupa muzyczna prezentująca alternatywne spojrzenie na world music z wpływami gatunków zaliczanych do szeroko pojętego dark independent. Powstała 1981 r. w Melbourne z inicjatywy Brendana Perry'ego, Simona Monroe i Paula Eriksona. Później do zespołu dołączyła Lisa Gerrard. Zespół rozwiązano w 1998 roku. Ponowna reaktywacja nastąpiła w 2005 roku w związku z planowaną trasą koncertową. Pod koniec 2011 roku grupa zapowiedziała kolejną trasę koncertową "World Tour" (po Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym po raz drugi w Polsce) promującą najnowszy album Anastasis, który ukazał się 9 sierpnia 2012 roku.

Sama nazwa ,,Dead Can Dance'' może być zwodnicza. Pomimo faktu, że grupa ta jest popularna w środowisku subkultury goth, a jego nazwa wydaję się być oczywistym nawiązaniem do alegorii Danse macabre, prawdziwego znaczenia ,,Dead Can Dance'' należy doszukiwać się w ,,wkładaniu życia w coś co od dawna jest martwe, czy bezużyteczne''. Instrumenty, które używane są przez artystów tej grupy często pochodzą z odległych czasów, a inni muzycy zaprzestali ich używania. Choć zespół uformowali się w 1981 roku w Melbourne, to rok później przenieśli się do Londynu.


Into The Labyrinth
2x 140g LP

Spiritchaser
2x 140g LP

Duke Ellington

Afroamerykański pianista, lider big bandu, kompozytor, wybitna postać w muzyce Stanów Zjednoczonych (nie tylko jazzowej). Urodzony w Waszyngtonie . Jego rodzice pochodzili z czarnej klasy średniej. W domu otrzymał bardzo dobre wychowanie i maniery, stąd już w szkole nazywano go "Duke" (ang. książę). Jego zainteresowania jazzem były jednak nie w smak rodzicom. Uciekł z domu i w 1922 wraz z zespołem, w którym grał, przyjechał do Nowego Jorku będącego w owym czasie głównym ośrodkiem jazzu. Wtedy zespół nie odniósł sukcesu. Spróbowali jeszcze rok później jako "The Washingtonians", tym razem z większym powodzeniem. Stary lider grupy próbował oszukiwać muzyków i stracił ich zaufanie - wtedy kierownictwo objął "Duke". Udało im się dostać kontrakt w klubie w Harlemie. W 1928 znaleźli zatrudnienie w słynnym Cotton Clubie. W 1933 wraz z big bandem odbył tournee po Europie.


Ellington At Newport
140g LP

Echo & the Bunnymen

Zespół działałający w Liverpoolu od 1978 do 1992 i po przerwie od 1996 do dzisiaj. Jej założycielem był lan McCulloch, który wcześniej współpracował z zespołami A Shallow Madness i The Crucial Three. Zwolenników utwory kwartetu, pełne zazwyczaj rockowej dynamiki, urzekły szlachetna prostotą form, frapującym brzmieniem (rozwibrowanym dźwiękiem partii gitarowych) oraz sugestywną atmosfera.


Heaven Up Here
140g LP

The English Beat

The Beat - (w północnej Ameryce znani jako The English Beat) to angielski zespół grający 2 tone ska, założony w Birmingham w 1978 roku. Ich piosenki to połączenie ska, popu, soulu i reggae z punk rockiem. Teksty poruszają najczęściej tematykę miłości, jedności oraz zagadnień społeczno-politycznych. Na koncertach występowali z Davidem Bowie, The Clash, The Police, The Pretenders, R.E.M. oraz Talking Heads.


Special Beat Service
140g LP

INXS

australijski zespół rockowy, utworzony w Sydney, w 1977 roku. Powstał z inicjatywy braci Farriss (Tim, Andrew, Jon) oraz Michaela Hutchence'a, Kirka Pengilly i Gary Garry Beersa. Początkowo zespół działał pod nazwą 'The Farriss Brothers', ale w roku 1979 dokonano ostatecznej zmiany nazwy zespołu na INXS - co jest zapisem zwrotu In Excess (ang. przesada; w nadmiarze).

Swoją karierę zaczynali od występów w australijskich pubach, by ostatecznie zdobyć światową popularność i grać koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności. Grupę rozpoznać można po specyficznym "elektrycznym brzmieniu" oraz charakterystycznym, pełnym temperamentu wokalu charyzmatycznego wokalisty - Michaela Hutchence'a. Każda płyta ma swój indywidualny wewnętrzny koloryt, przepełniony zacinającym, rockowym brzmieniem gitary, pływającymi dźwiękami keyboardów i saksofonu. Zdobywali liczne nagrody, sprzedawali miliony płyty, grali koncerty na całym świecie, a ich popularność wzrastała z każdym dniem.

Wśród niewątpliwych hitów zespołu znalazły się m.in.: "Never Tear Us Apart", "Need You Tonight", "Suicide Blonde". Najbardziej popularne albumy INXS to: 'Kick', 'X' i 'Welcome To Wherever You Are'. Samobójcza śmierć lidera INXS, Michaela Hutchence'a (22 listopada 1997) pogrążyła fanów zespołu, jak i jego pozostałych członków. Zespół na zawsze stracił swojego charakterystycznego lidera, swój niepowtarzalny głos, ale zyskał niewątpliwie legendę.


Listen Like Thieves
140g LP

Kick
140g LP

X
140g LP

Judas Priest

Brytyjski zespół heavy metalowy założony w 1969 roku w Birmingham, dziś zwany często "Metal Gods". Nazwę Judas Priest zaczerpnięto z tytułu piosenki Boba Dylana "The Ballad Of Frankie Lee And Judas Priest".

Początkowo występowali w nim K.K. Downing i jego bliski przyjaciel, basista Ian Hill. Skład uzupełnili Alan Atkins (śpiew) i John Ellis (perkusja). W 1971 do grupy dołączył nowy wokalista Rob Halford oraz perkusista John Hinch. Wkrótce zatrudniono drugiego gitarzystę, Glenna Tiptona (który początkowo grał również na instrumentach klawiszowych). Niedługo potem grupa nagrała pierwszy album pt. "Rocka Rolla". Zespół stawał się coraz silniejszy, a jego pozycję ugruntował znakomity krążek "British Steel", wprowadzający grupę w lata 80.. Koncerty, na których Halford często wjeżdżał na scenę Harleyem, oraz jego ubiór (głównie skóra i ćwieki), przeszły do historii heavy metalu.

Judas Priest w początkowej fazie swojej kariery mieli pewne problemy z perkusistami - zmieniali się praktycznie na każdym albumie. Dopiero Dave Holland, który dołączył do zespołu pod koniec lat siedemdziesiątych, dłużej zagrzał miejsce za bębnami. Wkrótce, w połowie lat 80. zespół ogarnął kryzys, związany z bardziej komercyjnym charakterem ówczesnej muzyki grupy. Dopiero płyty "Ram It Down" i przede wszystkim "Painkiller", album uważany przez wielu za największe dzieło tej grupy, pozwoliły wrócić im na sam szczyt. Na drugim z wyżej wymienionych albumów pojawił sie nowy członek Judas Priest, Scott Travis, perkusista, grający wcześniej w Racer X. W 1992 Halford zdecydował się opuścić zespół i kontynuować karierę solową.

Killing Machine
140g LP

Screaming for Vengenace
140g LP

Stained Class
140g LPKC & Sunshine Band

Amerykańska grupa muzyczna wykonująca R&B, pop rock, funk, dance i disco. Założona w 1973 roku w Miami. Grupa jest znana z takich singli jak „That’s the Way (I Like It)” i „(Shake, Shake) Shake Your Booty”.


KC and the Sunshine Band
140g LP

Lynyrd Skynyrd

Amerykański zespół southern-rockowy utworzony w 1964 w Jacksonville na Florydzie. Początkowo znany jako The Wild Thing, The Noble Five i One Per Cent. W 1972 przyjął nazwę Lynyrd Skynyrd.


Street Survivors
140g LP

10,000 Maniacs

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum.


In My Tribe
140g LP

Men at Work

Zespół najbardziej znany jest ze światowego przeboju "Down Under" z roku 1982, podejmującej w komicznej formie (tekst, wideoklip) tematykę zagranicznych wojaży Australijczyków. Pierwsze miejsce w UK.


Cargo
140g LP

The Rasberries

Amerykański zespół pop / power / rock. Powstał w 1970 roku z Cleveland. Ich najbardziej znane utwory to "Go All the Way", "Let`s Pretend", "I Wanna Be With You", "Tonight" oraz szczególnym hitem został utwór "Overnight Sensation". Czerpali inspirację z tzw. okresu Brytyjskiej Inwazji, czyli ogromnej popularności The Beatles czy The Who.


The Rasberries
140g LP

Ricky Nelson

Amerykański aktor, piosenkarz i gitarzysta popowy, związany z gatunkami rock and roll i country pop. Nelson był jednym z pierwszych nastoletnich artystów rockowych, cieszących się dużą popularnością - nie jednosezonową, jak wielu jego naśladowców, lecz długoletnią, co świadczy o jego autentycznym talencie.


Ricky Sings Again
140g LP

Rod Stewart

Brytyjski piosenkarz rockowy, przedstawiciel takich stylów i gatunków jak hard rock, soft rock, folk rock i country rock i pop. Ciepły, aczkolwiek szorstki i charakterystycznie zachrypnięty głos, zdolności interpretacyjne, kompozytorskie i wyjątkowa osobowość sceniczna uczyniła go jednym z najpopularniejszych piosenkarzy drugiej połowy XX wieku. . Przez następne lata Stewart przechodził z grupy do grupy nigdzie nie zagrzewając miejsca. Gdy dołączył do zespołu Steampacket uśmiechnęło się do niego szczęście. Grupa została zatrudniona jako zespół otwierający koncerty The Rolling Stones i The Walker Brothers. W tym samym roku grupa nagrała album, który został wydany dopiero w 1970 gdy Stewart był już znaczną gwiazdą.


Every Picture Tells a Story
140g LP

Gasoline Alley
140g LP

Ryan Adams

Komponować piosenki Ryan zaczął w wieku lat 15. Rok później miał już własny zespół - Patty Duke Syndrome, który grał muzykę inspirowaną twórczością Hüsker Dü. Krytycy oceniali nawet, że Ryan Adams może być dla country niczym Nirvana dla muzyki grunge.


Love is Hell
3x 140g LP

Sisters of Mercy

Brytyjski zespół gotycko rockowy, jeden z ważniejszych przedstawicieli tej odmiany rocka, wyrosły z post-punkowej sceny lat 1980-1981. Po zdobyciu uznania gotyckiego undergroundu w Wielkiej Brytanii, przebił się do mainstreamu w połowie lat 80-tych i utrzymał się w nim do wczesnych lat 90-tych, kiedy to przestał wydawać kolejne płyty na znak protestu przeciwko polityce swojej wytwórni płytowej. Aktualnie gra jedynie koncerty. Jedynymi stałymi członkami zespołu są wokalista i kompozytor Andrew Eldritch oraz automat perkusyjny o pseudonimie Doktor Avalanche. Przed Państwem dwa pierwsze albumy grupy w reedycji MoFi.


First and Last and Always
140g LP

Floodland
140g LP

Santana

Grupa rockowa założona w 1966 roku w Los Angeles. Kojarzona przede wszystkim z frontmanem, wirtuozem gitary elektrycznej, Carlosem Santaną, który według wielu krytyków uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów oraz tzw. rocka latynoskiego.


III
140g LP

Stevie Wonder

Amerykański piosenkarz wykonujący muzykę soulową z elementami funku. Od dzieciństwa niewidomy, jest jedną z najbardziej prominentnych figur na amerykańskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Jego ciepły głos, charakterystyczne brzmienie instrumentów klawiszowych, pozytywna wymowa i radosny nastrój piosenek, czyni muzykę artysty jedną z najłatwiej rozpoznawalnych. Jego bardzo eklektyczny styl oprócz pulsującego funku zawiera elementy soulu, rhythm and bluesa, jazzu, bluesa, rock and rolla a nawet progresywnego rocka.

Ostatnie covery jego piosenek nagrane przez Erica Claptona udowodniły, że kompozycje Wondera potrafią złamać wszystkie bariery. Koncertowa charyzma Wondera i natura jego muzyki uczyniła go jednym z najpopularniejszych śpiewaków ostatnich czterdziestu lat potrafiącego trafiać w gusty białej i czarnej widowni. Do najbardziej znanych piosenek Steviego Wondera należą Isn't She Lovely, I Wish, Sir Duke, Pastime Paradise, Send One Your Love, Happy Birthday, For Your Love, Part-Time Lover, I Just Called To Say I Love You.

Stevie Wonder współpracował także z wieloma muzykami pochodzącymi z różnych stron muzycznej sceny. Do największych wspólnych przebojów należała piosenka Ebony and Ivory śpiewana wspólnie z Paulem McCartneyem. Współpracował także z Michaelem Jacksonem, Whitney Houston, Johnem Lennonem, Bobem Dylanem, Snoop Doggiem, Rayem Charlesem, Busta Rhymesem i dziesiątkami innych. Zapewnił też sobie całe legiony naśladowców.

Fulfillingness’ First Finale
140g LP

Music Of My Mind
140g LP

Talking Book
140g LPTears for Fears

Duet: Roland Orzabala i Curt Smitha założony w Anglii (Bath) w 1981 roku. Wydana w 1983 debiutancka płyta "The Hurting", utrzymana była w rytmie synth-popowym i otworzyła muzykom drogę do sukcesu.

W 1985 roku ukazała się płyta "Songs from the Big Chair", która dzięki takim utworom jak "Everybody Wants to Rule the World" oraz "Shout" rozsławiła duet w całej Ameryce. Idąc za ciosem, w 1989r. artyści skomponowali "The Seeds of Love" o psychodelicznym, jazzrockowym brzmieniu. Według nieoficjalnych informacji koszt produkcji tego albumu przekroczył milion funtów.


Songs From The Big Chair
140g LP

The Seeds Of Love
140g LP

Willie Nelson

amerykański piosenkarz folk i country, kompozytor i aktor. Jeden z najważniejszych przedstawicieli tego nurtu. W 1985 roku wziął udział w nagraniu piosenki We Are the World skomponowanej przez Michaela Jacksona i Lionela Richiego, by zebrać fundusze na walkę z głodem w Etiopii, spowodowanym suszą w 1984/1985.


Stardust
140g LP

Yazoo

Brytyjski zespół muzyczny, utworzony w 1981 roku w Basildon, w hrabstwie Essex.,który stworzył Vincent Clarke (wcześniej Depeche Mode) wraz z Alison Moyet. Nazwę zespołu nadała grupie Alison od małej Amerykańskiej bluesowej wytwórni muzycznej. Wydane w USA płyty opisane były jako Yaz.


Upstairs at Eric's
140g LP
Opisy wykonawców powstały na podstawie materiałów serwisu Last.fm

Comments are closed.