GAIN2 Ultra Analog™ to specjalnie opracowany system nacinający matryce zaprojektowany i zbudowany przez cenionego projektanta, geniusza w swoim fachu - Tima De Paravicini oraz Stana Rickera, jednego z „ojców założycieli” Mobile Fidelity Sound Labs oraz przez wiele lat naszego wybitnego realizatora nagrań.

System GAIN2 Ultra Analog™ to system składający się z magnetofonu szpulowego Studer z modyfikowaną elektroniką oraz wzmacniaczy nacinających obsługujących głowicę Ortofona na maszynie nacinającej Neumann VMS-70.

Po pierwsze i najważniejsze - zawsze korzystamy z pierwszej generacji oryginalnych taśm matek jako materiału dla naszych wydań. Następnie odtwarzamy je na połowie oryginalnej prędkości poprzez GAIN 2 Ultra Analog™ system aby wydobyć z nich maksimum informacji muzycznej. Nasze płyty są nacinane w specjalnym procesie, który przekazuje transjenty zawarte w sygnale muzycznym. Dbamy o jakość stempli, dlatego też wykonujemy ściśle określoną liczbę tłoczeń danego wydania. Dzięki temu każde wydanie jest nie tylko skarbem dla kolekcjonera, ale również gwarantuje doskonałą jakość brzmienia.

Jak można sobie wyobrazić, wszystkie nasze prace są niezwykle kosztowne, czasochłonne, wymagają zaawansowanych technologii oraz mnóstwa pracy z pełnym zaangażowaniem. Wprowadzenie GAIN 2 Ultra Analog™ system utrzymuje Mobile Fidelity Sound Lab na pozycji lidera pośród światowych wytwórni płytowych. Dla nas pasja do muzyki w połączeniu z niezwykłą jakością dźwięku liczą się najbardziej.


Oznaczenia:   Edycja numerowana  |  Płyta nagrana w monofonii  |  Opakowanie kartonowe (box)
Płyta w wersji 45 rpm  |  / Wydanie 2-płytowe / 3-płytowe

Wszystkie płyty MoFi Gain2 Ultra Analog LP tłoczone są na 180g winylu.

Alan Parsons Project

Grupa grająca rock progresywny, której trzonem był Alan Parsons - utalentowany muzyk i kompozytor, który zasłynął jako inżynier dźwięku pracując w studio EMI z muzykami grup The Beatles oraz Pink Floyd. Odpowiadał za brzmienie rewolucyjnej jak na tamte lata płyty "Dark Side of the Moon".


I Robot
2x 180g LP

Alison Krauss
& Union Station

Amerykańska piosenkarka bluegrass i country, gra na skrzypcach. Swój pierwszy album "Too Late to Cry" nagrała w 1987 r. Od 1989 r. występuje z zespołem jako Alison Krauss & Union Station (AKUS). W swojej karierze zdobyła 26 nagród Grammy Awards. Ostatnio świetne nagrania i koncerty z Robertem Plantem.


So Long So Wrong
2x 180g LP

Big Brother
& The Holding Co.

Amerykańska grupa rockowa, założona w 1965 w San Francisco. Założycielami grupy byli: Peter Albin, Sam Andrew, James Gurley i Chuck Jones. W historii muzyki znani są z tego, iż byli formacją, z którą swoje nagrania zapoczątkowała Janis Joplin. Ich popularność zaczęła się wraz z albumem "Cheap Thrills".


Cheap Thrills
2x 180g LP

Bill Withers

Amerykański wokalista, gitarzysta i kompozytor. Gra soul, urban. Bill Withers kojarzony jest przede wszystkim z klasykiem "Lean on Me" i kolejnymi megahitami "Ain't No Sunshine" (1971), "Use Me", "Lovely Day" (piosenką, której cover stworzyła grupa Shakatak) i "Just the Two of Us", ale to nie jedyne piosenki jego autorstwa.


Live at Carnegie Hall
2x 180g LP

The Alman Brothers Band

Amerykański zespół rockowy powstały w marcu 1969. Allman Brothers była jedną z bardziej znaczących i wpływowych grup rockowych XX wieku. Reprezentowała takie style blues rock i southern rock ale także hard rock, jazz rock, folk rock i country rock i jam rock.

Grupę założyli bracia Allman: Gregg (instrumenty klawiszowe) i Duane (gitara), którzy nadali nazwę grupie. Dołączyli do nich Dickey Betts (gitara), Barry Oakley (gitara basowa) i Butch Trucks (perkusja). Bracia Allman, podobnie jak i pozostali muzycy, już przed powstaniem grupy oraz w pierwszych latach jej istnienia intensywnie pracowali jako muzycy studyjni, grając dla całej gamy współczesnych im gwiazd muzyki rockowej i popowej. Wszyscy wnieśli do grupy profesjonalizm, olbrzymie doświadczenie sceniczne i wiele technicznych umiejętności.

Spośród muzyków tworzących grupę wyróżniał się jej frontman Duane Allman, który był jednym z najlepszych gitarzystów rockowych swego pokolenia. "Odkryty" przez Jerry Waxlera – współzałożyciela Atlanticu, założyciela Capricornu – został zatrudniony jako muzyk studyjny w Muscle Shoals studio w Memphis, gdzie zapisał się w histori muzyki rockowej wspaniałymi riffami, solówkami i przede wszystkim wspaniała technika slide, w utworach zarówno białych jak i czarnych artystów. 3 i 5 czerwca 1970 roku jako lokalna "wsiowa" kapela zagrali dwa przepiękne sety na Atlanta International Pop Festival. Po tym występie byli juz ogólnie znana grupa.

W pierwszych latach istnienia grupa wydała dwa bardzo dobre albumy, lecz przełomowym momentem w jej karierze był legendarny koncert dany w Fillmore East w Nowym Jorku. Występ zarejestrowany i wydany na płycie stał się perłą w dyskografii grupy i ukazał ją jako jedną z najlepszych rockowych grup koncertowych. W istocie muzyka grupy najlepiej prezentowała się na scenie. Muzycy wprowadzając typowe dla jazzu elementy improwizacji, rozwijali swe krótkie studyjne utwory w długie, niekiedy sięgające 40 minut improwizowane solówki instrumentalne oraz jamy.

Brothers and Sisters
180g LP

Eat a Peach
2x 180g LP

Idlewild South
180g LP

The Allman Brothers Band
180g LP


At Fillmore East
2x 180g LP

Band

Kanadyjska grupa rockowa grająca blues, folk rock i country rock z domieszką psychodelicznego rocka powstała w Ontario w Kanadzie. Pierwsze lata aktywności to 1967 - 1976. Później grupa reaktywowała się w nowym składzie i funkcjonowała w latach 1983 – 1999.

Grupa powstała w 1958 roku jako grupa towarzysząca folkowemu śpiewakowi Ronniemu Hawkinsowi i nosiła nazwę The Hawks. Przez pierwsze lata intensywnie koncertowała w Ontario, potem w całej Ameryce Północnej wtapiając się w nowojorski pejzaż "podziemia artystycznego" lat sześćdziesiątych. Grupa dwukrotnie zmieniała nazwę: pewien czas nazywała się Canadian Squires by w końcu przyjąć nazwę The Band. Zbiegło się to w czasie z propozycją Boba Dylana by grupa wspomagała go w studio i na koncertach. The Band pozostała akompaniatorem Boba Dylana przez kilka następnych lat zdobywając szeroki rozgłos.

W 1968 grupa zaczęła nagrywać swoją własną muzykę. Bogate instrumentalnie brzmienie, jakie grupa wypracowała, było miksem folk rocka i country rocka, psychodelicznego rocka i bluesa. Wiele przebojów nagranych w latach 1968-1976 grane jest przez stacje radiowe do dziś i zaskakuje swą świeżością. Wszyscy muzycy grupy byli bardzo sprawnymi instrumentalistami i doskonałymi wokalistami.

Za lidera grupy uważa się Richarda Manuela. Autorem znakomitej większości piosenek (zarówno tekstów jak i melodii) był Robbie Robertson. The Band wielokrotnie sięgał również po teksty Dylana - min. w takich folkowych perełkach jak: When You Awake, I Shall be Released, Wheel's on fire, nadając tym samym jego twórczości nowej jakości i oryginalnej interpretacji. W czasie kiedy z The Band związał się Bob Dylan - grupa spotkała się ze skrajnie negatywnym przyjęciem. Publiczność, która przychodziła głównie po to, aby zobaczyć Dylana na żywo, mówiła: "Ten zespół nie czuje piosenek Dylana", "chcieliśmy posłuchać Boba Dylana, a nie trzeciorzędną kapelkę popową". Wielkiego barda posądzono wówczas o skomercjalizowanie i zdradę folku. Sam Dylan wyznał - "związałem się z The Band, ponieważ miałem już dość folku". Do The Band na długo przyległa jednak negatywna opinia; publiczność nie doceniała tej niewątpliwie wartościowej muzyki. Grupa, niezrażona niepowodzeniami i licznymi oszczerstwami rzucanymi pod jej adresem, kontynuowała współpracę z Dylanem.

W 1978 roku po szesnastu latach ciągłego koncertowania grupa postanowiła się rozwiązać. Jej ostatnim, pożegnalnym koncertem było olbrzymie przedsięwzięcie muzyczne, w którym obok The Band wzięła udział cała plejada gwiazd rocka, folk rocka i bluesa. W wyniku koncertu powstał album oraz film wyreżyserowany przez Martina Scorsese zatytułowany Last Waltz. Na koncercie, tak jak i na filmie, obok członków The Band wystąpili: Bob Dylan, Joni Mitchell, Neil Diamond, Van Morrison, Emmylou Harris, Ringo Starr, Neil Young, Eric Clapton, Muddy Waters, The Staples, Dr. John, Bobby Charles, Ronnie Hawkins i Paul Butterfield.

Music from Big Pink
180g LP

Rock of Ages
2x 180g LP

Stage Fright
180g LP

The Band
180g LP

Billy Joel

Amerykański piosenkarz, muzyk rockowy i kompozytor muzyki popularnej i poważnej. Od dziecka był związany z muzyką. Początek solowej kariery w 1972 albumem Cold Spring Harbour. Jego pierwszy wielki przebój to utwór Piano Man - ballada z 1973.

Joel zakończył oficjalnie swą karierę w 1997 roku ogłaszając, że od tej pory poświęca się kompozycji utworów fortepianowych. Mimo oficjalnego odejścia z rockowych estrad Joel powracał na scenę kilka razy z okazji koncertów "face-to-face" z Eltonem Johnem, a także po zamachach na Nowy Jork we wrześniu 2001. Joel otrzymał Doctor honoris causa Fairfield University of Connecticut. Billy Joel należy da czołówki najlepiej sprzedających się muzyków rockowych wszech czasów. Od 1999 roku w Rock and Roll Hall of Fame.

52nd Street
2x 180g LP

An Innocent Man
2x 180g LP

Glass Houses
2x 180g LP

Piano Man
180g LP


Songs in the Attic
2x 180g LP

The Nylon Curtain
2x 180g LP

The Stranger
2x 180g LP

Turnstiles
180g LP

Bob Dylan

Urodził się 24 maja 1941 roku w Duluth, w stanie Minnesota w rodzinie żydowskiej. Kiedy miał 7 lat, jego rodzina przeniosła się do położonego niedaleko małego miasteczka górniczego Hibbing. Nie było to miejsce dobre dla kogoś, chcącego zostać muzykiem. W filmie Martina Scorsese "No direction home" Dylan opisuje Hibbing jako jedno z wielu podobnych do siebie miasteczek, gdzie mężczyźni na ogół zostawali górnikami, życie było szare, a klimat na tyle zimny, że nikt nie myślał o tym, aby się przeciwko czemukolwiek buntować. Młody Robert szybko zainteresował się muzyką, zarówno tradycyjnym amerykańskim folkiem i bluesem, jak i rodzącym się wówczas rock&rollem. Zakładał wiele efemerycznych zespołów, z którymi w okolicy występował.

Another Side of Bob Dylan
2x 180g LP

Blonde on Blonde
Box 3x 180g LP

Blood on the Tracks
180g LP

Bob Dylan
2x 180g LP


Bob Dylan's Greatest Hits
2x 180g LP

Bringing It All Back Home
2x 180g LP

Desire
2x 180g LP

Highway 61 Revisited
2x 180g LP


John Wesley Harding
2x 180g LP

Nashville Skyline
2x 180g LP

New Morning
180g LP

Planet Waves
180g LP


The Basement Tapes
2x 180g LP

The Freewheelin'
2x 180g LP

The Times They are a Changin'
2x 180g LP

Before the Flood
2x 180g LP

Carole King

Amerykańska autorka piosenek, pianistka i piosenkarka o światowym uznaniu. Debiutowała w 1970 solowym albumem Carole King: Writer. W latach 60. zdobyła sławę jako autorka piosenek, do których teksty pisał jej ówczesny mąż Gerry Goffin. Tandem autorski King-Goffin dostarczył przeszło 100 piosenek, wśród wykonawców ich utworów byli m.in The Shirelles, The Drifters, Bobby Vee, Little Eva, The Chiffons, The Monkees, Aretha Franklin, Dusty Springfield, The Byrds, The Animals, The Beatles. Po rozstaniu z mężem Carole wyjechała do Los Angeles, gdzie założyła - z gitarzystą Danny Kortchmarem i basistą Charlesem Larkeyem - zespół The City. Ich krótka współpraca zaowocowała albumem "Now That Everything's Been Said".

Music
180g LP

Tapestry
180g LP

The Carnegie Hall Concert
2x 180g LP


The Cars

Zespół powstał w 1976 roku w Newton w stanie Massachusetts i działał w Bostonie do 1988. Formacja nagrała 6 albumów, ale zasłynęła przede wszystkim z przełomowych wideoklipów, które stały się już legendą MTV, takich jak choćby "You Might Think", "Magic" i "Drive". Najbardziej znane piosenki formacji to wspomniany już "Drive", "Tonight She Comes", "Shake It Up" i "You Are The Girl".

Candy-O
180g LP

Heartbeat City
180g LP

Shake It Up
180g LP

The Cars
180g LP

Count Basie

Amerykański pianista jazzowy i lider big bandu. Rozpoczął karierę w teatrach wodewilowych. Występował jako solista i akompaniował śpiewakom bluesowym. W 1935 zaczął prowadzić swój własny big band i zyskał rozgłos pod pseudonimem Count Basie (ang. Hrabia). Grał na pianinie w charakterystycznym stylu, zwanym Kansas City jazz.


At The Sands: Before Frank
2x 180g LP

Cowboy Junkies

Kanadyjski zespół powstał w Toronto w 1985 r. Jego członkami są Alan Anton (bas), Peter Timmins (perkusja), Michael Timmins (gitara) i obdarzona delikatnym, eterycznym głosem wokalistka: Margo. Micheal pisze większość piosenek zespołu. Pierwsze koncerty Cowboy Junkies dawali w rodzinnym Toronto. Ich debiutancka płyta z 1986.


Whites Off Earth Now
180g LP

Dean Martin

Piosenkarz często występował ze swoim przyjacielem Frankiem Sinatrą. Wylansował wiele znanych piosenek, m.in.: Sway, Everybody Loves Somebody Sometimes, Mambo Italiano, One For My Babe,Blue Moon, Memories Are Made Of This, Things (wspólnie z Nancy Sinatrą), My Riffle, My Ponny, and Me (piosenka z filmu Rio Bravo).


This Time I'm Swingin
180g LP

Dire Straits

Brytyjska grupa rockowa założona w 1977 roku przez Marka Knopflera (gitara i śpiew), Davida Knopflera (gitara), Johna Illsleya (gitara basowa) i Picka Withersa (perkusja). Wydany w 1985 roku album "Brothers In Arms", stała się także jedną z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się płyt w historii rocka. Genialne wydanie MoFi.


Brothers in Arms
2x 180g LP

Elvis Costello

Brytyjski muzyk rockowy, piosenkarz, kompozytor. Jego ojcem był muzyk jazzowy, grający w big bandzie Joe Lossa. Elvis jako dziecko wychowywał się w otoczeniu muzyki i odebrał staranne wykształcenie muzyczne. W domu obok jazzu słuchano amerykańskiej muzyki pop spod znaku Motown oraz rock and rolla. Choć uzyskał on wykształcenie techniczne jako informatyk i nawet rozpoczął pracę jako programista, ciągnęło go do muzyki. Wieczorami po pracy grywał w miejscowych pubach mieszankę rock and rolla, rhythm and bluesa i muzyki country. Legenda głosi, że w 1976 przez nikogo nie zapowiedziany i nieproszony Costello, z gitarą w ręku wtargnął do biura menedżera wytworni Stiff Records. Wyszedł z niego z gotowym kontraktem płytowym. Kilka miesięcy później był już popularnym artystą.

Początek kariery Elvisa Costello zbiegł się z popularnością punk rocka. Pierwszym jego przebojem była piosenka Less Than Zero (Mniej niż zero). Ten punkowy hymn dorównywał w swym nihilizmie produkcjom Sex Pistols i werwie Ramones. Wkrótce potem Costello związał się z grupa The Attractions. Punk rock był tylko początkiem. Wkrótce Costello rozpoczął łamanie wszelkich barier pomiędzy punkiem, hard rockiem, popem i rhythm and bluesem, inicjując ruch nowej fali w muzyce rockowej. Elvis Costello pozostał aktywny przez całe lata dziewięćdziesiąte XX wieku i początek XXI, komponując i nagrywając ze swoją grupą oraz jako solowy artysta.

W 2003 Elvis Costello i grupa The Attractions zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame. Muzyk jest wegetarianinem. W grudniu 2003 roku poślubił (niestety ) kanadyjską wokalistkę i pianistkę jazzową - Dianę Krall.

Almost Blue
180g LP

Armed Forces
180g LP

Blood & Choclate
180g LP

Get Happy!!
2x 180g LP


Goodbye Cruel World
180g LP

Imperial Bedroom
180g LP

King of America
180g LP

My Aim Is True
180g LP


Punch The Clock
180g LP

This Year's Model
180g LP

Trust
180g LPForeigner

Zespół rockowy założony w 1976 roku w Nowym Jorku przez Micka Jonesa i Iana McDonalda. Zadebiutowali w 1977 roku płytą Foreigner, która odniosła duży sukces komercyjny w USA i Kanadzie.

4
180g LP

Double Vision
180g LP

Foreigner
180g LP

Head Games
180g LP

Frank Sinatra

Amerykański wokalista jazzowy i popowy, uważany za jednego z najwybitniejszych wokalistów muzyki rozrywkowej. Swoją karierę rozpoczynał śpiewając w małych lokalach w New Jersey, aż zwrócił na niego uwagę lider zespołu i trębacz Harry James. Po krótkim okresie współpracy z zespołem Jamesa, w 1940 roku Sinatra przyłączył się do zespołu Tomma Dorsey'a, w którym stał się znanym wokalistą. Później rozpoczął karierę solową i odnosił pewne sukcesy, szczególnie w okresie strajku muzyków. Ponieważ wokaliści nie należeli do związku zawodowego muzyków, mogli nagrywać płyty (często z innymi wokalistami akompaniującymi im własnym głosem).

W latach 50. i 60. Sinatra był jedną z atrakcji Las Vegas. Śpiewał pod koniec lat 60 w duecie m.in z polską piosenkarką Violettą Villas utwór Strangers in the Night w Casino de Paris. Dean Martin i Sammy Davis Jr. byli jednymi z wielu artystów estrady, z którymi Sinatra się przyjaźnił. Sinatra, aktor Peter Lawford i komik Joey Bishop byli głównymi filarami Rat Pack (dosł. paczka szczurów) - luźnej grupy artystów estrady, którzy przyjaźnili się i razem się bawili. W latach 60. Sinatra odegrał ważną rolę w desegregacji rasowej w hotelach i kasynach w Nevadzie. Sinatra i koledzy z Rat Pack nie pokazywali się w hotelach i kasynach, które odmówiły obsłużenia Sammy'ego Davisa – czarnoskórego członka ich paczki. Gdy po wprowadzeniu filmu Ocean's Eleven Rat Pack przyciągnął uwagę amerykańskich mediów, wszystkie hotele i kasyna, które chciały by artyści bawili się w właśnie u nich, musiały zmienić swoje podejście do segregacji.

Sinatra kontynuował swoją karierę muzyczną aż do lat 90., kiedy to ukazał się album Duets, na którym usłyszeć można Sinatrę śpiewającego w duecie z innymi gwiazdami, m.in. Bono z U2. Sinatra dawał koncerty aż do 1995 roku. Pozostawił po sobie ogromną spuściznę muzyczną, rozpoczynając od pierwszych utworów z zespołem Harry'ego Jamesa w 1939 roku, przez olbrzymie zbiory Columbia Records z lat 40-tych., Capitol Records z lat 50-tych i Reprise Records od lat 60-tych aż do jego ostatniego albumu Duets II z 1994 roku. Do jego najbardziej znanych utworów zalicza się My Way, New York, New York, Night and Day, Love and Marriage, I've Got You Under My Skin, Strangers in the Night, Fly Me to the Moon oraz Witchcraft.

No One Cares
180g LP

Point of no Return
180g LP

Sinatra's Swingin Session
180g LP

Where Are You?
180g LP

Grateful Dead

Psychodeliczna i folkowa grupa rockowa powstała w 1965 w San Francisco w USA. Utożsamiana z ruchem hippisowskim - później także z subkulturą rockersów. Wytworzyła swój specyficzny, eklektyczny styl grania, łączący ze sobą przeróżne gatunki muzyczne, w tym m.in. southern rock, jam rock, folk, bluegrass, jazz i country. Większość utworów została napisana przez duet Hunter-Garcia, przy czym pierwszy z nich pisał do nich teksty, a drugi - muzykę. Pewną liczbę tekstów napisał również John Perry Barlow, znany w latach 90. jako założyciel Electronic Frontier Foundation i autor Deklaracji Niepodległości Cyberprzestrzeni.

American Beauty
2x 180g LP

In The Dark
180g LP

Live Dead
2x 180g LP

Skull and Roses
2x 33.3 rpm LP


Wake Of The Flood
180g LP

Workingman's Dead
2x 180g LP


Hall and Oates

Amerykański duet muzyków Daryla Halla i Johna Oatesa specjalizujący się w tworzeniu muzyki z połączenia stylów rock & roll i R&B, cieszący się największą sławą pod koniec lat 70. i w pierwszej połowie 80. Duet nadal istnieje. Najbardziej znanymi ich utworami są: "Maneater", "Kiss on My List", "Out of Touch", "Rich Girl", "Private Eyes", "I Can't Go for That (No Can Do)".

H20 Gain
180g LP

Private Eyes
180g LP

Voices
180g LP


James Taylor

Amerykański piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów piosenek, wykonawca muzyki country, folk, pop i rock. Odznaczony Medalem Wolności i Narodowym Medalem Sztuki. Piosenkarz lat siedemdziesiątych. W latach osiemdziesiątych jego kariera uległa załamaniu. Wielkim sukcesem zakończył się powrót muzyka w bardziej popowym repertuarze, który nastąpił w końcu lat dziewięćdziesiątych. W 1997 James Taylor zdobył nagrodę Grammy za najlepszy album popowy.

Dad Loves His Work
180g LP

Flag
180g LP

JT
180g LP


Foghat

Brytyjski zespół rockowy , który odniósł swój najwięszy sukces w latach 70-tych. Ich styl może byc określony jak "blues-rock", zdominowany przez elektryczną gitarę. Zespół 5 razy osiągnął status złotej płyty. Grupa pozostawała popularna w czasie "ery disco", ale ich popularność zanikła na początku lat 80-tych.


Fool For The City
180g LP

Janis Joplin

Amerykańska piosenkarka rockowa, soulowa i bluesowa, najczęściej wiązana z muzyką hipisów. Choć kariera artystyczna piosenkarki trwała zaledwie kilka lat, przeszła ona do legendy gatunku i uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnej kultury masowej.


Pearl
2x 180g LP

Jefferson Airplane

Amerykańska grupa rockowa powstała w 1965 i rozwiązana w 1973. W późniejszych latach reaktywowana pod nazwami Jefferson Starship czy Starship. Zespół był jedną z najbardziej znanych grup amerykańskiego psychodelicznego rocka, acid rocka i hipisowskiego folk rocka.


Surrealistic Pillow
2x 180g LP

Jerry Garcia
& David Grisman

Jako jeden z pierwotnych założycieli, Garcia występował z Gareteful Dead w całej trzy-dekadowej karierze zespołu (lata 1965-1995); zakładał również i brał udział w rozmaitych pobocznych projektach, obejmujących Jerry Garcia Band, Old and In the Way.


Jerry Garcia & David Grisman
2x 180g LP

Linda Ronstadt

Amerykańska piosenkarka, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz producentka muzyczna. Wykonuje muzykę określaną jako folk rock i country rock.

Don't Cry Now
180g LP

Hasten Down The Wind
180g LP

Prisoner In Disguise
180g LP

Simple Dreams
180g LP

Little Feat

Zespół założony w Los Angeles w 1969 r. Prezentowana przez zespół odmiana rocka wyróżniała go spośród innych grup działających w Kalifornii na początku lat 70. Łącząc elementy muzyki country, folk, bluesa i soulu członkowie Little Feat stworzyli bardzo charakterystyczne brzmie¬nie, którego do dziś nikomu nie udało się po¬wtórzyć ani ulepszyć. W składzie grupy znaleźli się: Lowell George (gitara, śpiew), mający na swoim koncie współpracę z garażowym zespołem The Standells, The Seeds i Mothers Of Invention Franka Zappy, Roy Estrada (bas), Bill Payne (instr. klawiszowe) i Richie Hayward (perkusja). Nazwę zespołu nadał grupie Jimmy Carl Black z The Mothers Of Invention, śmiejąc się z niewielkich rozmiarów stóp George'a.

Dixie Chicken
180g LP

Little Feat
180g LP

Sailin' Shoes
180g LP

Waiting for Columbus
180g LP

Keb' Mo'

Amerykański bluesowy wokalista,gitarzysta oraz autor tekstów. Zgodnie z jego słowami im częściej był nazywany Keb’ Mo’ tym bardziej zagłębiał się w bluesa. Keb’ Mo’ został zainspirowany muzyką Roberta Johnsona.


Keb' Mo'
180g LP

Los Lobos

Amerykański zespół Los Lobos założony został w 1973 roku w Los Angeles. Formacja zaczynała karierę przedstawiając własne covery piosenek meksykańskiej muzyki ludowej. Niejako, przez te wykonywane utwory grupa zdobyła światowe uznanie, a swoją popularność utrzymuje przez ponad 20 lat od momentu rozpoczęcia działalności. Jej kulminacja przypadła na lata 90.. Los Lobos sprzedali miliony longplayów, zdobyli liczne nagrody Grammy i grali wysprzedane koncerty dla wielbicieli na całym świecie.


By The Light Of The Moon
180g LP

Kiko
180g LP

Lynyrd Skynyrd

Amerykański zespół southern-rockowy utworzony w 1964 w Jacksonville na Florydzie. Początkowo znany jako The Wild Thing, The Noble Five i One Per Cent. W 1972 przyjął nazwę Lynyrd Skynyrd pod którą wydawał płyty.


Pronounced Leh-nerd-Skin-nerd
180g LP

Marshall Crenshaw

Amerykański muzyki, pisarz piosenek oraz wokalista. Najbardziej znany z utworu "Someday, Someway" z roku 1982. Jest ceniony gitarzystą, szczególnie za granie progresję akordów podpadających niemal pod jazz. Jego debiutancki krążek sprzedał się w ponad 400 tysiącach ezgemplarzy w samych tylko USA.


Marshall Crenshaw
180g LP

Madeleine Peyroux

Amerykańska wokalistka jazzowa, gitarzystka i autorka utworów muzycznych. Madeleine śpiewa w charakterystycznym stylu, przypominającym Billie Holiday. Tygodnik "Time" określił jej pierwszy album jako "najbardziej ekscytujące i przykuwające uwagę wykonanie wokalne artysty-debiutanta w tym roku".


Bare Bones
2x 180g LP

Natalie Merchant

Amerykańska piosenkarka, pianistka i kompozytorka. Urodziła się w Jamestown (NY) w Stanach Zjednoczonych. Od roku 1981 współpracowała z zespołem 10,000 Maniacs grającym alternatywnego rocka. Od 1993 r. rozpoczęła karierę solową wydając 5 albumów studyjnych i jeden koncertowy.


Tigerlilly
2x 180g LP

Miles Davis

Amerykański trębacz, lider grup jazzowych i kompozytor, uznawany za jednego z najbardziej znaczących i innowacyjnych muzyków XX wieku. Słynął z ospałego, melodycznego stylu i lakonicznej, czasem konfrontacyjnej osobowości. Był symbolem potencjału komercyjnego muzyki jazzowej.

Stał na czele niemal każdego istotnego etapu rozwoju jazzu od czasów II wojny światowej po lata 90. Pojawił się na wielu spośród ważnych nagrań bebopowych, był prekursorem jazz-rocka i nagrał pierwszy cool jazzowy album. Był jedną z osób odpowiedzialnych za rozwój jazzu modalnego, a jazz fusion powstało w wyniku jego współpracy z innymi muzykami w późnych latach 60. i wczesnych 70. Free jazz był jedynym powojennym stylem, na który Davis nie miał znaczącego wpływu, jednakże był później uprawiany przez niektórych muzyków występujących w zespołach Davisa. Nagrania, razem z dorobkiem koncertowym jego licznych grup, odegrały kluczową rolę w procesie akceptacji jazzu jako gatunku muzycznego o trwałej wartości.

W 1984 Davis otrzymał NEA Jazz Masters Award. Zmarł w 1991 roku. 13 marca 2006 został pośmiertnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Znalazł się także w St. Louis Walk of Fame (Alei Sław St. Louis) i w Big Band and Jazz Hall of Fame (Panteonie Big Bandu i Jazzu).

A Tribute to Jack Johnson
180g LP

Bitches Brew
2x 180g LP

Filles De Kilimanjaro
2x 180g LP

Four and More
180g LP


In A Silent Way
180g LP

Kind of Blue
Box 2x 180g LP

Miles in the Sky
2x 180g LP

Milestones
180g LP


Nefertiti
2x 180g LP

Round About Midnight
180g LP

Sketches of Spain
180g LP


Sorcerer
2x 180g LP

Patricia Barber

Amerykańska wokalistka i pianistka jazzowa. Urodziła się w rodzinie z tradycjami jazzowymi. Jej ojciec był saksofonistą, członkiem orkiestry Glenna Millera. Wychowała się w South Sioux City. Skończyła psychologię na uniwersytecie stanowym Iowa.

W 1984 powróciła do Chicago i zaczęła pracę w zespole klubowym Gold Star Sardine Bar. W 1988 wystąpiła ze swoim triem na Chicago Jazz Festival, a rok później na haskim North Sea Jazz Festival. W tym samym roku własnym kosztem wydała swój pierwszy album - Split (dzisiaj praktycznie niedostępny w sprzedaży i poszukiwany przez kolekcjonerów). Debiut płytowy z prawdziwego zdarzenia - album A Distortion of Love - nastąpił dopiero w 1992. Dwa lata później artystka wydała drugą płytę - Café Blue. Był to przełomowy moment w jej karierze. Barber dostała za niego szereg nagród, została też uznana przez wpływowy magazyn Down Beat za najbardziej utalentowaną wokalistkę młodego pokolenia. Od 1994 regularnie występuje w słynnym Green Mill Club.

Kolejne albumy, Modern Cool (1998), Companion (1999), Nightclub (2000) i Verse (2002), ugruntowały pozycję Patricii na światowej scenie jazzowej. W 2004 nagrała swoją pierwszą płytę koncertową, Live:A Forthnight in France, będącą zapisem koncertów w trzech francuskich klubach: La Cigale w Paryżu, L'Arsenal w Metz i La Coursive w La Rochelle. Znajdują się na niej zarówno własne kompozycje artystki jak i covery (m.in. piosenka Norwegian Wood pierwotnie wykonywana przez The Beatles). Ostatnią jak dotąd płytą w dorobku Patricii Barber jest Album Mythologies (z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki jazzowej, Grażyny Auguścik). Jest to zbiór piosenek opartych na Metamorfozach Owidiusza.

Muzykę Patricii Barber cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność, liryczność i prostota w aranżacji większości kompozycji.

A Distortion of Love
Box 2x 180g LP

Mythlogies
2x 180g LP

Smash
2x 180g LP


The Cole Porter Mix
2x 180g LP

Pixies

Amerykański zespół rockowy (można go przypisać do kategorii: grunge, indie rock, college rock, rock alternatywny) założony w Bostonie w 1986 roku. Pixies przetarli szlaki muzyki alternatywnej do masowego odbiorcy. Znacznie wyprzedzali swój czas, ich wpływ jest widoczny szczególnie w kilku ostatnich latach, kiedy to w utworach bardzo wielu zespołów indie można zauważyć inspirację muzyką tego kwartetu. Do fascynacji muzyką Pixies przyznawał się między innymi Kurt Cobain, uznając ją za najważniejszą inspirację dla twórczości Nirvany. Charakterystycznymi cechami Pixies są: prosta melodia, melodyjne, popowe refreny, gitarowe zgrzyty, wrzaskliwy/zawodzący wokal Francisa Blacka, śpiewny Kim Deal oraz surrealistyczne, pełne niezrozumiałych metafor teksty.

Zespół rozpadł się w 1991 po nagraniu Trompe le Monde. Najbardziej znane utwory Pixies to: Here Comes Your Man, Where is My Mind, Monkey Gone To Heaven, Debaser, Wave of Mutilation, Alec Eiffel, Trompe le Monde, Hey.

Bossanova
180g LP

Doolittle
180g LP

Trompe le Monde
180g LP

Surfer Rosa
180g LP

Pretenders

Angielska grupa rockowa założona w 1978 w Hereford przez Chrissie Hynde, Jamesa Honeymana-Scotta, Pete’a Farndona oraz Martina Chambersa. Od początku miał charakter rockowy, później z lekko popowym brzmieniem.


Learning To Crawl
180g LP

Priscilla Ahn

Amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Przygodę z muzyką rozpoczęła w liceum i za radą profesora muzyki tuż po ukończeniu szkoły nie przeniosła się do LA aby poświęcić się muzyce.


A Good Day
180g LP

R.E.M.

Amerykańska grupa rockowa powstała w 1980 roku w Athens, w stanie Georgia. R.E.M. (skrót od ang. Rapid Eye Movement - jedna z faz snu) była grupą, która zbudowała pomost pomiędzy punk rockiem, a rockiem alternatywnym. Zespół złagodził punkowe brzmienie, wprowadzając delikatną, jangle popową grę gitar i mamroczące śpiewy Michaela Stipe'a, pozostawiając jednocześnie punkową energię i spontaniczność. W 2007 roku wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame.


Document
180g LP

Lifes Rich Pageant
180g LP

Rickie Lee Jones

Amerykańska wokalistka, muzyk, kompozytorka i producent. W trakcie kariery, która obejmuje pięć dekad, Jones nagrywała płyty w różnych stylach muzycznych, w tym rocka, R & B, blues, pop, soul i jazz. Jones jest dwukrotną zdobywczynią nagrody Grammy. Dodatkowo była notowana na na 30-stce VH1 100 Greatest Women in Rock & roll w 1999 roku.

Pirates
180g LP

Rickie Lee Jones
180g LP

Rickie Lee Jones
Box 2x 180g LP


Ray Charles

Amerykański piosenkarz, pianista, kompozytor, aranżer, który z łatwością poruszał się w jazzie, bluesie, rock & rollu, a nawet country. W istocie wniósł poważny wkład w nie wszystkie, łącząc i mieszając je z sobą. To jego zasługą było stworzenie nowego gatunku muzyki - soul.


The Genius Sings The Blues
180g LP

Roy Orbison

Amerykański piosenkarz i wokalista związany z gatunkiem rock and roll. Orbison, będąc jednym z pionierów rock and rolla, przyjął zupełnie inny kierunek, niż jego koledzy i konkurenci. Nie posiadając prezencji scenicznej, skupił się na stronie muzycznej i tekstowej swych piosenek.


The All-Time Greatest Hits
2x 180g LP

Santana

Grupa rockowa założona w 1966 roku w Los Angeles. Kojarzona przede wszystkim z frontmanem, wirtuozem gitary elektrycznej, Carlosem Santaną, który według wielu krytyków uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów oraz najwybitniejszego przedstawiciela tzw. rocka latynoskiego.

Muzyka grana przez grupę, początkowo w lokalnych klubach, była mieszanką hard rocka i blues rocka z silnym dodatkiem latynoskich rytmów. Pierwszym wielkim momentem, który stworzył jego legendę był występ na festiwalu w Woodstock.


Santana
180g LP

Santana
2x 180g LP

Tony Bennett

Drugi po Franku Sinatrze interpretator amerykańskiej jazzującej muzyki popularnej. Jego styl charakteryzują: wielkie wyczucie swingu, znakomita artykulacja i wybitna osobowość sceniczna. Popularność osiągnął w połowie lat 50. jednak dzisiaj artysta cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem.


I Left My Heart In San Francisco
180g LP

I Wanna Be Around
180g LP

The Spinners

Amerykańska rhythm and bluesowa wokalna grupa , która powstała w 1954 roku i jest nadal aktywna. Nominowani do Rock and Roll Hall of Fame.


Spinners
180g LP

Weezer

Amerykański zespół, który powstał w 1992 roku w Los Angeles, a stworzyli go Rivers Cuomo, Jason Cropper, Matt Sharp oraz Pat Wilson. Początkowo bez większych sukcesów grali w lokalnych klubach. Po prawie dwóch latach ciężkiej pracy, podpisali kontrakt z Geffen. Muzycy przenieśli się do Nowego Jorku, gdzie zaczęli nagrywać pierwszy album zatytułowany "Weezer". Niestety nie udało im się dotrwać do końca nagrań w pełnym składzie - miejsce Jasona Croppera zajął Brian Bell. Album "Weezer" ukazał się w maju 1994 roku i okazał się wielkim sukcesem. Znalazły się tam takie hity jak "Undone (The Sweater Song)" czy "Buddy Holly". Płyta sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy, przyniosła grupie kilka nagród MTV oraz zyskała status podwójnej platyny.

Na fali popularności zespół ruszył w światową trasą koncertową, po czym na pewien czas zawiesił działalność. Dopiero na przełomie 1995 i 96 roku zespół wrócił do studia, czego rezultatem była długo oczekiwana płyta "Pinkerton". W tym samym czasie nagle z zespołu odszedł Matt Sharp, którego miejsce zajął Mikey Welsh. Następnie Weezer ponownie zawiesili działalność. Tylko Rivers i Mikey od czasu do czasu grali razem. Dopiero w 1998 roku zespół w pełnym składzie rozpoczął próby do nowej płyty. Efektów nie było widać, więc w roku 2000 grupa dała kilka koncertów, które zostały prawie całkowicie wyprzedane, a fani reagowali spontanicznie.

Ten sukces dał zespołowi nową energię i już w 2001 roku ukazała się płyta "Weezer (The Green Album)" - LP rozszedł się w ponad 2 milionach egzemplarzy, a singiel "Hash Pipe" od razu wskoczył do pierwszej dziesiątki listy Billboardu.


Green Album
180g LP

Make Believe
180g LP

Pinkerton
180g LP

The Lion And The Witch
180g LP

Weezer (Blue Album)
180g LP
Opisy wykonawców powstały na podstawie materiałów serwisu Last.fm

Comments are closed.